„Дунав“ прегази „Спартак“ (Вн) в първата контрола

0

„Дунав“ разгроми във Варна местния „Спартак“ с 4:0 в първата си контрола от подготовката за новото първенство.

Русенци изковаха разгромния успех след почивката. През първото полувреме играта бе равностойна, но въпреки създадените положения никой от двата отбора не успя да прати топката в мрежата на съперника.

След направените на почивката смени русенци напълно промениха облика си. В 62-та минута опитният румънец Драгош Фирцулеску откри резултата за гостите, а в 64-тата Томи Александров заби втория гол. 0:3 направи в 83-тата минута Албер Силвиев. В 86-тата минута Александров добави и четвъртото попадение за русенци.

Следващата контрола на „Дунав“ е на 28.07. в Плевен, срещу местния „Спартак“. На 31 юли русенци ще се изправят срещу втория отбор на вицешампиона от последния сезон в Румъния ФКСБ, а на 4 август – срещу „Прогресул“ (Букурещ). Последната контрола преди началото на първенството отново ще е в Букурещ – на 7 август,  срещу втория тим на друг от големите клубове в северната ни съседка „Динамо“.