„Дунав“ прекъсна черната серия, с „класика“ срещу „Витоша“

0
„Дунав“ прекъсна черната серия

„Дунав“ прекъсна черната серия от 5 мача, побеждавайки „Витоша“ с класическото 3:0 в аутсайдерското дерби  от осмия кръг в Първа професионална лига.

Головете за успеха на русенския тим вкараха Васил Шопов в 5-ата минута, след грешка на вратаря на гостите и Мирослав Будинов в 42-ата 83-ата минути от дузпа. Първата бе отсъдена за нарушение срещу Шопов, втората – срещу него.

Като цяло „Дунав“ тотално доминираше и контролираше мача, създаде половин дузина чисти голови положения, вкара три гола и в крайна сметка заслужено си взе мача и победата.

Гостите от Бистрица могат да съжаляват, че не стигнаха поне до почетно попадение в срещата, след като Георги Амзин нацели веднъж гредата, а на няколко пъти и вратарят на домакините Станислав Антонов се намеси перфектно.

С този успех Дунав се изкачи до 10-то място в класирането с 8 точки, докато „Витоша“ остава на дъното със само една точка в актива си.

“Спечелихме с голяма воля от страна на момчетата. С тази победа ще се успокоим психически, което е много важно, защото ни предстои тежка седмица. Имаше много положения и пред двете врати, но най-важното е, че взехме три точки.

В следващите мачове ще се представим много добре. Надявам се, че и скоро ще имаме и по-малко кадрови проблеми и ще можем да използваме и Христофор Хубчев, и новия бразилец”, каза след мача треньорът на Дунав Веселин Великов.