„Дунав“ продължава без грешка, записа 11-а победа

0

„Дунав“ продължава победния си ход в на първенството в Североизточната Трета лига. В  мач от 11-ия кръг дунавци победиха с 5:0 отбора на „Ботев“ Нови пазар. Точни за русенския тим бяха Преслав Петков /11 мин., 42 мин./, Мирослав Георгиев /49 мин./, Йордан Димитров /56 мин./, Василен Марков /68 мин./.

Домакините започнаха по-добре. Те владееха повече топката и диктуваха темпото още след първия съдийски сигнал. В 11-ата минута Йордан Димитров напредна отляво и центрира ниско, а Преслав Петков без да губи много време в обработка на топката буквално разстреля противниковия вратар за 1:0. След попадението дунавци продължиха да са по-активният тим, като на няколко пъти стражът на гостите Живко Вълчев трябваше да се намесва след изстрели на Йордан Димитров и Станислав Вълчев. Все пак в 42-ата минута Преслав Петков удвои, той се измъкна сам срещу вратаря на „Ботев“ и в опита си да го прехвърли  прати топката в напречната греда, при добавката обаче бе точен за 2:0.

Йордан Димитров на два пъти в рамките на около две минути след подновяването на играта имаше възможност да отбележи, но вратарят Живко Вълчев неутрализира ударите му. В 49-ата минута все пак резултатът стана класически. Мирослав Георгиев бе намерен в наказателното поле от Диян Димов и не сгреши за 3:0. В 56-ата минута опитите на Димитров да отбележи най-сетне се увенчаха с успех, след като засече отблизо центриране в наказателното поле на съперника за 4:0.

Това все пак не отказа футболистите на „Ботев“ Нови пазар, които в рамките на следващите 5 минути дори уцелиха на два пъти гредата. Вместо да отбележат гол обаче, получиха нов в своята врата. В 68-ата минута Василен Марков засече с глава центриране на Мирослав Георгиев и отбеляза за крайното 5:0.

Това е 11-и пореден успех на дунавци от началото на сезона. Те продължават да оглавяват класирането все по-убедително с пълен актив от 33 точки и голова разлика 43:7.