„Дунав“ продължава без грешка, срази и ЦСКА-София!

0
ФК

„Дунав“ продължава без грешка

В най-качествения мач в 6-ия кръг русенските момчета вгорчиха дебюта на новия наставник на ЦСКА Едуард Йорданеску, побеждавайки на стадион „Лудогорец Арена“ състава на „армейците“ с 2:0. Двата отбора се срещнаха за първи път от 1991 г.

Момчетата на Пламен Донев и Веселин Великов и след 24-часова „пауза“ отново са на върха на таблицата за класиране. Русенци нанесоха съкрушителния си удар си в рамките само на 2 минути. В 32-ата минута Васил Шопов с глава откри, само минута по-късно Антон Огнянов удвои резултата.
dunav-cska02През второто полувреме „червените“ опитаха да обърнат резултата, но единствената им реална възможност беше в 80-ата минута, но вратарят Луков демонстрира завиден рефлекс и отрази удара.

Новото попълнение на софийския отбор Уилмар Джордан се появи в игра веднага след почивката на мястото на Кирил Десподов, но не успя да се отличи с нещо запомнящо се. Дебют за столичани направи също Станислав Манолев, който бе на терена през всичките 90 минути.

В таблицата за класиране начело е „Дунав“ с 16 точки, Левски е на втора позиция с 14, „Лудогорец“ има 10 и мач по-малко, със същия актив, но от 6 срещи са ЦСКА, Черно море и Верея.