„Дунав“ разби „Славия“ на стадиона в „Овча купел“

0
„Дунав“ разби „Славия“ на стадиона в

„Дунав“ разби „Славия“ на стадиона в „Овча купел“ с 5:3 в мач от група „Б“ на втората осмица. Русенци показаха изключителна нападателна мощ, за която привържениците им отдавна мечтаят и можеха да спечелят и по убедително.

„Дунав“ откри още в 12-ата минута. Драгош Фирцулеску успя да намери пролука за стрелба от дистанция. Ударът му първоначално бе спасен от Антонис Стергиакис, но Исмаил Иса притича и довкара топката във вратата.

В 24-ата минута преднината на възпитаниците на Людмил Киров вече беше два гола. При центриране от ъглов удар Илия Мунин се извиси над защитата на „белите“ и с глава прониза отново Стергиакис.

В 41-ата минута Радослав Кирилов със страхотно воле с левия крак върна „Славия“ в мача намалявайки на 1:2. В 43-ата минута обаче блестящият в този мач Исмаил Иса разби надеждите им, подавайки великолепен пас на Светослав Ковачев, който прати топката за трети път в мрежата на домакините.

След почивката от дузпа в 54-ата минута направи 2:3. Дунавци отговориха мигновено и само след 2 минути възстановиха преднината си от два гола чрез Светослав Ковачев, който отбеляза второто си попадение след отлично подаване на Исаевски за 2:4.

В 61-ата минута Драгош Фърцулеску направи 5:2 за „Дунав“, след чудесен удар по земя.

До края на двубоя дунавци пропуснаха да разгромят напълно противника, пропускайки няколко чудесно изработени положения. В последната минута от редовното време Радослав Кирилов със солово изпълнение вкара почетен трети гол и направи крайния резултат малко по-приемлив – 3:5.