„Дунав“ с чиста победа над „Черно море“

0
Волейболистите на „Дунав“

Волейболистите на „Дунав“ записаха чист победа с 3:0 гейма при гостуването си на „Черно море“ в мач от 19 кръг от първенството в Суперлигата.

Момчетата на Петър Шопов се наложиха над „моряците“ с 25:20, 25:21, 25:23 във варненската зала „Христо Борисов“. И през трите гейма на мача имаше равностойност до средата, след което русенци взимаха аванс и налагаха волята си. В третата част Дунав поведе с 24:20, след което варненци отбелязаха три поредни точки и намалиха до 23:24. За повече обаче нямаха сили, дунавци запазиха хладнокръвие и реализираха последната точка, а с това записаха и чиста победа.

Русенският тим запазва девето място във временното класиране, с шест успеха, дванадесет загуби и 19 точки. С абсолютно същия актив е и „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница), но дупничани са осми в подреждането, единствено с по-добър показател при съотношението спечелени/загубени точки в изиграните геймове.