„Дунав“ с историческа победа над ЦСКА, чака решението на БФС за Европа

0
„Дунав“ записа историческа победа над ЦСКА

„Дунав“ победи ЦСКА-София с 1:0 в мач от последния 32-ри кръг от първенството на Първа лига.

Успехът осигури на възпитаниците на Веселин Великов четвърто място в крайното класиране на Първа професионална лига, както и участие в европейските клубни турнири. Сега дунавци чакат становището на футболната централа кой ще трябва да играе бараж и кой придобива директно правото да играе в Лига Европа, тъй като от нескопосно написаната „простосмъртните“ не могат да получат отговор.

Двубоят протече равностойно, с лек превес на „Дунав“, но „светлосините“ не успяха да материализират създадените положения и вратата на гостите остана „суха“ до 70-ата минута. Тогава след центриране от корнер Тонислав Йорданов закъсня да покрие бившия юноша на „червените“ Самир Аясс, който засече с глава и изпрати топката право в мрежата на гостите. Секунди след гола над стадиона се извиха фойерверки.

След гола дунавци притиснаха съперниците си, но отново мерникът на нападателите не бе на висота, а и вратарят на армейците, русенецът Александър Конов прояви завидни умения, отрази всички удари към вратата си и заслужено бе избран за „играч на мача“.

В предпоследната минута от редовното време мощен изстрел на Диян Димов извън наказателното поле бе спасен с вещина от стража на „армейците“ Александър Конов, който отрази още много опасни удари на съперника по време на двубоя.

Така „Дунав“ приключи с 55 точки, с три повече от „Локомотив“ Пловдив, който в Разград надви резервния състав на шампионите от Лудогорец с 2:1.

След двубоя ЦСКА получи купа за второто място в крайното класиране, а футболистите бяха отличени със сребърни медали.