„Дунав“ с „класическа“ победа над „Витоша“

0

„Дунав“ записа „класическа“ победа с 3:0 над „Витоша“ в мач от 14 кръг от първенството на Първа професионална лига.

На Градския стадион в Русе възпитаниците на Людмил Киров изковаха успеха в първите 30 минути на първото полувреме.

Дунавци поведоха още в 7-ата минута след страхотен гол на Ахмед Ахмедов. Бождар Васев получи топката на левия фланг и незабавно центрира в наказателното поле на Витоша, където Ахмедов надбяга бранителите на гостите и с удар от въздуха не остави шансове на вратаря Християн Василев.

В 16-ата минута „Дунав“ увеличи преднината си след прекрасен гол на Светослав Ковачев. Кутев загуби топката в центъра на терена, Попадийн овладя и изведе прекрасно Ковачев, който с прецизен удар по диагонала прати топката в мрежата. Това бе първи гол на младока в Първа лига.

Десет минути по-късно Ахмедов отбеляза седмия си гол в Първа лига и направи резултата „класически“. Той получи асистенция от Светослав Ковачев и от три метра на празна врата нямаше как да сгреши.

През вторите 45 минути дунавци намалиха натиска, но и гостите от „Витоша“ не съумяха да сътворят нито една реална опасност пред вратата им. До нов гол не се стигна и двубоят завърши при 3:0 за „Дунав“.

С успеха дунавци изпревариха „Витоша“ в таблицата за класиране, в която вече заемат 10-ото място с актив от 14 точки.

В следващия кръг „Дунав“ ще гостува на „Ботев“ (Враца). Двубоят е на 11 ноември, неделя от 12,15 часа.