„Дунав“ с „класика“ срещу „Калиакра“ в дербито на Североизток

0

Русенци доминираха през цялото време на двубоя, но през първата част от двубоя допуснаха много грешки в завършващата фаза на атаката и това спаси гостите от разгром.
Всичко се реши през второто полувреме. В 51-та минута Андреас Васев навърза противниковата отбрана отдясно и намери с точно подаване непокрития в малкото наказателно поле Будинов, който не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0.
10 минути по-късно таблото вече показваше 2:0 за домакините, след като Ивайло Раденцов прати топката в горния ляв ъгъл от пряк свободен удар от 20-ина метра. Крайното 3:0 оформи Диян Димов в 77-ата минута. Той засече центриране отдясно и „матира“ вратаря на гостите Радомиров.
„Дунав“ продължава да води все по-убедително в класирането на Североизточната „В“ група, като след 20 мача има актив от 58 точки, с 13 повече от втория – „Калиакра“.