„Дунав“ с минимална победа срещу 9 от „Струмска слава“

0

„Дунав“ победи с 2:1 борещия се за оцеляване „Струмска слава“ в мач от  предпоследния 33 кръг във Втора лига.

Гостите от Радомир завършиха срещата с деветима футболист, след като реферът Венцислав Митрев показа два червени картона на тима, воден от бившия дунавец Анатоли Нанков.

На Градския стадион н Русе гостите, които се борят за запазване на мястото си във втория футболен ешелон, поведоха още в шестата минута с гол на Цветомир Цанев. През второто полувреме русенските футболисти все пак успяха да стигнат до обрат. В герой за отбора се превърна Йордан Димитров, който първо изравни в 55-ата минута, а след това беше точен от дузпа за 2:1 в 80-ата.

Преди последния кръг „Дунав“ е с равни точки – по 49, със „Спортист“ (Своге) и с две пред „Марица“ (Пловдив), като всичко относно баражното място във Втора лига ще се реши в последния кръг.