„Дунав“ с първа победа под „палката“ на Людмил Киров

0
„Дунав“ записа първа победа

„Дунав“ записа първа победа под ръководството на Людмил Киров. На градския стадион в Русе светлосините победиха „Локомотив“ (Пд) с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Гола за успеха на „Дунав“ вкара Красимир Станоев в 68-ата минута от дузпа.

Първото полувреме протече равностойно, като двата тима си размениха по едно опасно положение в рамките на една минута. Първо пробив на Бирсен Карагарен завърши с изстрел, който бе избит в ъглов удар от Мартин Луков, а след това удар с глава на Асен Георгиев се отби в гредата на Филип Димитров.

До края на полувремето двата отбора не успяха да реализират нито едно от създадените положения и се оттеглиха на почивка при 0:0.

След подновяването на играта дунавци се опитаха да притиснат съперника си. В 51-вата минута Н’Диайе отправи удар, но топката премина далеч от вратата на „железничарите“. В 60-ата Ахмед Ахмедов отправи удар с глава, но топката премина над вратата на „Локомотив“.

При поредна дунавска атака в 67-ата минута, след центриране към наказателното поле на „Локомотив“ топката рикошира в Милош Петрович, а съдията Железов прецени, че бранителят е играл с ръка. Красимир Станоев бе точен от бялата точка и отбеляза единствения гол в двубоя.

С успеха „Дунав“ събира вече 14 точки в актива си и ще се изкачи на 10-о място в таблицата за класиране.

В следващия кръг русенският тим ще гостува на „Черно море“, който в момента заема деветото място в класирането.