„Дунав“ с победа в последната контрола

1

Преди началото на двубоя беше официално представен състава, на който ще се разчита за връщане в елитната група, след продължило четвърт век от отсъствие от нея.

Това са Мартин Луков, Станислав Антонов, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Михаил Милчев, Йордан Димитров, Диян Димов, Янислав Иванов, Ивайло Раденцов, Бранимир Костадинов, Ангел Здравчев, Николай Колев, Георги Чакъров, Свветослав Читаков, Мирослав Будинов.

dunav2010-etar49Двубоят не започна добре за избраниците на Веселин Великов, които още в 15-ата минута допуснаха грешка в отбрана и позволиха на Петър Димитров с удар от границата на наказателното поле да изведе гостите напред. Русенци се хвърлиха в атака, играта стана значително по-твърда и остра, в резултат на което са наложи „виолетовите“ да прибегнат до две принудителни смени, а Михаил Милчев от „Дунав“ получи червен картон. Все пак в края на първото полувреме Чакъров успя да изравни, засичайки с глава центриране пред вратата на „Етър“.

Две минути след почивката беше отсъдена дузпа в полза на „Дунав“, изпълнена точно от Диян Димов за 2:1. След още 15 мин. Раденцов от пряк свободен удар прати топката за трети път във вратата на гостите. До края русенският тим диктуваше развоя на играта, но вместо да увеличи преднината, допусна с лека ръка гостите да отбележат втори гол, дело отново на Петър Димитров.

Преди началото на двубоя с минута мълчание, бе почетена паметта на големия защитник, легендата на България и „болярите“ Трифон Иванов, който почина след масивен инфаркт на 13 февруари. В негова чест агитката на домакините опъна и специално изготвен за целта банер.