„Дунав“ с тежка загуба от ЦСКА

1

Попаденията за „червените“ отбелязаха Станислав Маламов, Момчил Цветанов, Николай Цветков – два, Александър Александров и Петър Витанов. Трима футболисти пък бяха изгонени, заради червени картони, но двата тима доиграха мача с по 11 човека. В 43-ата мин. заради спречкване между Кирил Динчев и Атанас Атанасов двамата получиха червени картони. Четири минути след подновяването на играта през второто полувреме Мирослав Будинов от Дунав Русе получи червен картон за груба проява

cska_dunav02Станислав Маламов даде преднина на ЦСКА в 14-ата минута, когато Маламов засече центриране от корнер на Борис Галчев и с глава реализира за 1:0. ЦСКА нанесе удара си през второто полувреме. В 55-ата минута Момчил Цветанов се възползва от грешка в защитата на Дунав, овладя топката и останал очи в очи с вратаря на Дунав, реализира за 2:0. В 60-ата Николай Цветков вкара за 3:0, след още 8 минути по-късно с попадение на Петър Витанов резултатът набъбна на 4:0. Само в рамките на минута – в 71-ата и 72-ата ЦСКА покачи на 6:0 с попадения на Александър Александров и за втори път – Николай Цветков.

В началото на мача двата състава почетоха с минута мълчание паметта на починалия на вчера Трифон Иванов.