„Дунав“ се класира за решителния плейоф за оставане в Първа лига

0
„Дунав“ се класира за решителния плейоф

„Дунав“ се класира за решителния плейоф за оставане в Първа лига, след като елиминира „Витоша“ (Бистрица) в баражите за оцеляване в елита. В първия двубой в покрайнините на София “светлосините” бяха спечелили с 1:0, а днес на Градския стадион в Русе бяха безапелационни и надиграха съперника с 3:1.

убедителна победаПопаденията за успеха бяха дело на Бирсент Карагарен, който бе точен в 23-тата и 30-ата минути, а Васил Шопов се разписа в 41-вата. За бистричани точен бе Стефан Христов от дузпа в 85-ата.

„Дунав“ си свърши работата още през първата част, когато отбеляза и трите си попадения. Надмощието на „светлосините“ беше толкова осезаемо, че битката можеше да приключи при далеч по-разгромен резултат. Русенци можеха да открият още в 9-ата минута, на ударът на Диян Димов с глава мина над напречната греда. Все пак логичното стана и в 23-ата минута дунавци материализираха надмощието си. След пробив по фланга Христо Попадийн намери добре Бирсент Карагарен и той прати неспасяемо топката в мрежата на Николай Георгиев за 1:0. Две минути по-късно Исмаил Иса отправи силен удар с глава, но топката срещна напречната греда. В 30-ата минута Бирсент Карагарен вкара втория си гол, след като получи много елегантен пас зад отбраната на съперника и сам срещу Георгиев го прехвърли много майсторски за 2:0.

Атаките на „Дунав“ продължиха и в 41-вата минута Васил Шопов беше изведен сам срещу стража на „тигрите“ и прати топката в мрежата му за 3:0.

След почивката футболистите на „Витоша“ се хвърлиха в атака и въпреки че в 60-ата минута останаха с човек по-малко на терена, след като Румен Гьонов бе изгонен заради втори жълт картон, на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Луков, но той прояви високата си класа и се справи със ситуациите. Най-сериозните положения пред вратата му бяха в 80-ата минута, когато Орлин Старокин отправи силен удар от въздуха и във втората минута от добавеното време.

Така „Дунав“ продължава битката за оцеляване след общ резултат от двата мача 4:1. В следващия етап момчетата на Малин Орачев очакват победителя от двойката „Пирин“ – „Етър“.