„Дунав 2010“ продължава победния си ход

0

Красноречиво доказателство са и 11-те наказателни картона – 10 жълти и един червен, които арбитърът показа. 6 от жълтите картони бяха за футболистите на „Дунав“, 4-те жълти и червения – в „актива“ на гостите.

Първото полувреме протече сравнително равностойно, с лек превес на русенския тим. Двата отбора си размениха по две голови положения, но и двете врати останаха „сухи“.

Малко след началото на второто полувреме капитанът на гостите Иван Янчев остави отбора си с човек по-малко, след като извърши много грубо нарушение срещу Юлиан Ненов и заслужено получи втори жълт и съответно червен картон. Възпитаниците на Веселин Великов натиснаха съперниците си и в 62-ата минута влезлият като резерва Светослав Читаков шутира от границата на наказателното поле, топката се отби от десния страничен стълб на вратаря Теменлиев и влетя в мрежата за 1:0.

След това мачът се изнерви доста, като основна заслуга за това имаха грубите изяви на гостите и неубедителните изяви на главния съдия. В добавеното време гостите изпълниха ъглов удар пред вратата на русенци, като в нападение се включи вратарят Теменлиев. Защитата на „Дунав“ се справи със ситуацията, след което организираха светкавична контраатака. При нея Юлиан Ненов пробяга над 50 метра, за да може да търкули коженото кълбо към празната врата, за да затвърди успеха на русенския тим.

С този си резултат Дунав вече заема втората позиция в класирането с 10 точки от 4 мача.