Дунав спечели първата контрола

0

Дунав спечели с 1:0 като гост на Черно море в първата контрола в родния футбол след паузата заради пандемията от коронавирус.

Голът бе дело на Юлиан Ненов, който се разписа от дузпа в 65-ата минута.

Двубоят на стадион “Тича” във Варна протече равностойно, въпреки продължителната принудителна пауза футболистите показаха добро техническо ниво. И двата отбора създадоха доста положения, даже при едно от тях – в 60-ата минута, Велислав Василев от домакините успя да вкара топката в мрежата на русенци, но голът не бе зачетен заради засада.

Пет минути по-късно Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа в полза на Дунав. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и въпреки че Дичевски хвана посоката на удара му, успя да прати топката в мрежата му.

В петък, 29 май, възпитаниците на Людмил Киров ще се изправят срещу шампиона „Лудогорец“. Срещата е от 18 часа на стадиона в Разград и ще се предава по Diema Sport.