„Дунав“ срещу „Етър“ в сблъсък за директно оцеляване в елита

0
„Дунав“ продължава битката

,„Етър“ (ВТ) ще бъде съперник на „Дунав“ в сблъсъка за директно оцеляване в елита. Това стана ясно след като снощи „болярите“ победиха като гост „Пирин“ (Бл) с 1:0 и с общ резултат от двата мача 3:1 се класираха за решителния плейаут, след който ще стане ясно кой ще се закове на 11-ото място в родното ни първенство и по този начин ще си гарантира елитен футбол и през следващия сезон.

Голът за успеха на водения от Красимир Балъков тим падна в 52-ата минута. Младенов проби отдясно и намери Руменов, той върна топката към Мане и играчът на Барселона, който е под наем във Велико Търново, реализира с мощен шут извън наказателното поле.

Първия мач между „Дунав“ и „Етър“ ще се играе във Велико Търново в четвъртък, 17 май, тъй като русенският тим заема по-висока позиция в таблицата за класиране. Реваншът е на Градския стадион в Русе на 21 май, понеделник.

„Орлетата“ пък ще се изправят срещу бистришките „тигри“ в бараж за спасяване от директно изпадане от елита.