„Дунав“ стартира с победа в Efbet Супер Волей

0

Отборът на „Дунав“ започнаха отлично участието си в Efbet Супер Волей. Волейболистите на Пламен Христов изненадаха и победиха като гост „Берое“ с 3:1 (21:25, 25:14, 25:17, 29:27) в мач от 1-ия кръг, който се игра в зала “Иван Вазов” в града на липите.

Русенци не започнаха мача по най-добрия начин. Въпреки че поведоха в резултата, те позволиха на съперниците  да спечелят частта с 25:21.

Във втората част възпитаниците на  Пламен Христов се мобилизираха и показаха съвсем различно лице. Бяха по-добри на всички елементи и затвориха гейма с огромна разлика 25:14.

В третата част дунавци продължиха да играят мобилизирано и без особени проблечи взеха гейма с 25:17.

Решителният четвърти гейм тръгна равностойно – до осмата точка, катои за кратко волейболистите от града на липите взеха превес. Постепенно обаче дунавци взеха инициативата и дистанцията бе скъсена. Играта върмеше точка за точка, но в крайна сметка русенци изковаха крайния успех след 29:27 и 3:1 гейма.

Централният блокировач Стивън Димитров стана най-резултатен за Дунав с 5 точки (1 ас, 4 блока, 77% ефективност в атака – +13). Ангел Павлов се отличи с 11 точки 10 точки (2 аса, 56% ефективност в атака, 14% перфектни и 57% позитивно – +8).
Диагоналът Петър Христосков добави 10 точки (1 блок, 38% ефективност в атака – +5).