„Дунав“ стартира с убедителна победа

0

Дунав победи с убедителното 8:0 отбора на „Рилци“ (Добрич) в първия си мач от първенството на Североизточната Трета лига за сезон 2021/ 2022.

Точни за русенския тим бяха Йордан Димитров /11 мин., 41 мин. – дузпа и 51 мин./, Джан Хасан /30 мин. и 53 мин./, Преслав Петков /33 мин./, Станислав Вълчев /79 мин. и 87 мин./.

Домакините бяха по-активни и владееха повече топката още от първия съдийски сигнал. В 11-ата минута Йордан Димитров засече с глава остро центриране на Преслав Петков и прати топката във вратата на добричкия тим за 1:0.  В следващите минути Джан Хасан, Мерт Тасим, Станислав Вълчев и отново Димитров бяха близо до нов гол, но вратарят Пенко Димов и липсата на късмет попречиха това да се случи. Все пак в 30-ата минута Джан Хасан удвои преднината на „Дунав“, след като изпълни прецизно пряк свободен удар на 20-ина метра от противниковата врата за 2:0. Само 3 минути по-късно Преслав Петков направи резултата класически, след като засече с воле избита от отбраната топка. В 41-ата минута дунавци вече водеха с 4:0 след точно изпълнена дузпа от Йордан Димитров. До почивката резултатът остана непроменен, а с пропуски пред вратата на гостите се отчетоха Хасан, Георги Вълчев, Петков и Димитров.

Само 6 минути след подновяването на играта Йордан Димитров оформи своя хеттрик и направи 5:0 за „Дунав“. В 53-ата минута второто си попадение в мача пък реализира Джан Хасан, който бе изведен сам срещу вратаря на гостите и не сгреши за 6:0. В 79-ата минута и Станислав Вълчев записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен сам срещу вратаря Пенко Димов, преодоля го и вкара за 7:0. 8 мин. по-късно отново той оформи и крайното 8:0 с точен изстрел отблизо.

След убедителното начало на сезона в следващия кръг от първенството на 22 август, неделя, от 18 ч. „Драконите“ гостуват на „Устрем“ Дончево.