„Дунав“ в А-група след 2:2 в Разлог

2
„Дунав“ продължава със селекцията

Това вече е факт, след равенството 2:2, регистрирано от „Дунав 2010“ срещу „Пирин“, на негостоприемния терен в Разлог и загубата с 1:2 на конкурента му, „Поморие“ при гостуването на „Септември“ (Симитли). Така два кръга преди края на първенството на втория футболен дунавци са на първо място, с 8 точки преднина пред преследвача си.

Двубоят не протече по най-добрия сценария за русенските футболисти. През първата част те инкасираха две гола – след грешка в отбраната след ъглов удар и дузпа в полза на домакините.

Влезлите след почивката Николай Колев, Бранимир Костадинов и Светослав Читаков раздвижиха играта и пред вратата на гостите все по-често започна да става горещо. Ивайло Раденцов успя да върне едно попадение след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, а в последната минута на двубоя Мартин Ковачев направи 2:2.

В следващия кръг на от първенството на „Б“ група „Дунав“ приема отбора на „Верея“ Стара Загора на 21 май, събота, от 18:00 ч. на Градския стадион в Русе. Срещата ще бъде излъчена в пряко предаване от Диема спорт.