„Дунав“ вкара първия гол в първенството, но загуби битката с „Витоша“

0
първия гол в първенството

„Дунав“ започна с фалстарт новото първенство в Първа професионална лига. Русенци отстъпиха при гостуването си в Бистрица на местния „Витоша“ с 1:2. Малка утеха за избраниците на Малин Орачев е фактът, че станаха автори на първия гол в първенството.

Негов автор стана Ахмед Ахмедов още в 4-тата минута на двубоя. Светослав Ковачев нахлу в наказателното поле и стреля. Ударът му не бе много силен, но не бе отразен добре от Николай Георгиев и топката попадна в Ахмед Ахмедов, който без да се бави я прати в мрежата му.

Десет минути по-късно дунавци имаха чудесен шанс да удвоят преднината си! Светослав Ковачев излъга двама съперници и пробва да стреля, топката рикошира и попадна в Иван Коконов, който стреля опасно към вратата, топката буквално се разходи по голлинията, но без да я премине, след което бе изчистена.

След почивката обаче дунавци заиграха по-дефанзивно, което даде възможност на домакините да вземат изцяло инициативата. В 62-рата минута неразбирателство между защитата на „Дунав“ и вратаря Станислав Антонов принуди стража да спъне Наско Милев в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият и изравни. Само 120 секунди по-късно Георги Амзин намери отлично в наказателното поле Христов, който направи пълен обрат.

Дунавци се опитаха да обърнат негативния развой, но без успех. Най-добрата им възможност за изравняване на резултата беше в 82-рата минута, когато след параболичен удар с глава на Ахмед, топката се отби от напречната греда, а след това и вратарят Георгиев изби. Малко по-късно отново гредата бе добър помощник на Георгиев след удар на Борислав Балджийски.

В края на мача зрителите станаха свидетели на грозни сцени между двата отбора, които се отразиха с три червени картона – за Анти Рения и Петко Цанков от „Витоша“ и Красимир Станоев от „Дунав“.