„Дунав“ взе своето, победи „Ботев“ (Вр) с 3:1

0
„Дунав“ надигра „Берое“

„Дунав“ постигна убедителна победа с 3:1 над „Ботев (Вр) в първия си домакински мач от новото първенство. На Градския стадион точни за светлосините бяха Ахмедов, Васев и Балджийски. Почетното попадение за врачани вкара Атанасов.

Двубоят започна доста динамично, като и двата тима търсеха възможност да стигнат първи до откриващото попадение в срещата. На два пъти Домовчийски се озоваваше в добри позиции, но не успяваше да напредне и да създаде напрежение в половината на съперника. В 27-ата минута Ахмед Ахмедов се възползва от груба грешка на вратаря на Ботев и откри резултата. Вратарят Николай Кръстев напусна наказателното си поле, за да пресече извеждащия пас към Ахмедов, но вместо това се сбута със съотборника си Мариян Иванов. Така Ахмедов продължи необезпокояван и реализира на празна врата, напук на отчаяните опити на Андреас Васев да го догони.

Три минути по-късно Даниел Гаджев загуби ориентация при едно центриране от ъглов удар и по абсурден начин игра с ръка високо над главата си. Това не остави голям избор на рефера Станислав Тодоров, който посочи бялата точка. Божидар Васев се нагърби с отговорността и стреля много силно в долния десен ъгъл. Вратарят Кръстев хвана посоката, но не успя да падне достатъчно бързо на тревата и топката влетя под плонжа му за 2:0.

В 56-ата минута Петър Атанасов вкара за 1:2, след като бе забравен от отбраната на домакините. Андреас Васев укроти перспективно подаване на Йордан Апостолов отляво и центрира прецизно към зоната пред вратарското поле. Там капитанът на „Дунав“ Мартин Ковачев скочи твърде рано и остана под топката, което позволи на нисичкият Атанасов да отбележи с глава без дори да отскача.

В 65-ата минута Мухамаду Ндиайе даде добър пас по тревата към набралия скорост Балджийски, който напредна мощно в наказателното поле. Макар че в последния момент халфът си поведе дълго, а пред него изскочи бранител, той намери начин да шутира по диагонала. Изстрелът не беше нищо особено и дори бе насочен право в Кръстев, който падна на колене, топката отскочи от ръкавиците му и влезе в мрежата му за 3:1.