„Дунав“ започна с победа битката за оставане в елита

0

„Дунав“ започна с победа битката за запазване на мястото си в елитната fbet-лига. На стадион „Локомотив“ в Пловдив възпитаниците на Людмил Киров победиха „Арда“ с 2:0.

Двубоят на Лаута бе наблюдаван от националният селекционер Георги Дерменджиев и помощника му Елин Топузаков.

Григор Долапчиев откри резултата в 24-ата минута. В 38-ата минута Свилен Щерев направи 2:0. Дунавци бяха облекчени от това, че повече от час съперниците им играха с човек по-малко, след като още в 23-ата минута Стойчо Атанасов бе изгонен за два жълти картона. От последвалият фаул при второто нарушение Свилен Щерев центрира остро на първа греда, където Григор Долапчиев продължи с глава и прати топката в мрежата на символичните домакини за 0:1. 15 минути по-късно Свилен Щерев направи 2:0 с красиво попадение. Халфът получи подаване в наказателното поле, първоначално беше блокиран успешно от вратаря Николай Банков, но след това с красив удар обра паяжината в горния ляв ъгъл на вратата му.

Дуде Ндонгала стреля, след което Банков не се намеси добре и топката попадна в Щерев, който отблизо нацели напречната греда

В 63-ата минута Свилен Щерев имаше шанс да отбележи втори я си гол в мача.  Ндонгала, който се появи на мястото на Юлиан Ненов, стреля във вратата, Банков не се намеси по най-добрия начин, топката попадна в Щерев, но след удара му се отби от напречната греда.

Единствената реална възможност за гол за „Арда“ бе в 75-ата минута, когато Матеус Леони разстресе напречната греда на вратата на Благой Макенджиев.