„Дунав“ завърши 0:0 с „Локомотив“ (Горна Оряховица)

0

„Дунав“ завърши 0:0 с „Локомотив“ (Горна Оряховица) в последната си контрола преди началото на първенството в Първа професионална лига.

Преди началото на проверката бяха представени футболистите, които ще играят с екипа на „Дунав“. Както ТВН вече съобщи, новите попълнения в състава са вратарят Филип Димитров и полевите играчи Георги Динков, Борислав Балджийски, Александър Александров, Даниел Пехливанов, Ахмед Ахмедов, Глаусио Да Силва и Светослав Ковачев.

11-те, които наставникът Малин Орачев избра за началото на двубоя, бяха Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Светослав Ковачев, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

През по-голямата част от двубоя играчите на “Дунав” владееха инициативата, организираха по-опасни атаки от съперника си и създадоха доста положения пред вратата на гостите, които обаче не успяха да реализират. Едно от най-запомнящите се положения беше в 4-тата минута, когато Ахмед Ахмедов шутира към вратата на “железничарите”, но ударът му бе твърде лек и вратарят спаси. В 35-ата минута Костадинов стреля добре с глава, но топката мина на сантиметри от вратата на горнооряховци и излезе в аут. Пет минути преди края на първата част, Борислав Балджийски шутира силно от около 22 метра, но топката попадна в ръцете на стража на “Локомотив”.

След почивката Малин Орачев направи три промени – Филип Димитров застана на вратата вместо Станислав Антонов, а Иван Коконов и Глаусио да Силва заместиха Христо Лемперов и Ахмед Ахмедов. Пет минути след подновяването на играта се откри първата възможност пред бразилеца Глаусио Да Силва. Новото попълнение на “свтлосините” стреля опасно, но топката прелетя над вратата на гостите. Малко по-късно Георги Динков отправи изстрел с глава, след центриране от корнер, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. В 65-ата минута ситуацията се повтори, но този път изстрелът на централния защитник бе блокиран от вратаря на “Локомотив”.

Около средата на полувремето терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Преслав Петров и Светослав Ковачев, а на техните места се появиха Даниел Пехливанов, Виктор Сандес, Христо Попадийн и Нассим Зитоуни.

Първият официален мач на „Дунав“ ще бъде в петък, 20 юли от 18.30 часа. Русенци ще гостуват на „Витоша” (Бистрица).