„Дунав“ завърши 1:1 с „Етър“ в първата контрола

0
„Дунав“ завърши 1:1 с „Етър“

„Дунав“ завърши 1:1 с „Етър“ в първата контрола от предсезонната си подготовка. Двубоят се игра в Трявна, където „светлосините“ са на подготвителен лагер.

Двубоят започна с интересни атаки пред двете врати. В 5-ата минута след удар на русенски футболист топката мина покрай гредата на Цанков. В следващата минута пък „виолетовите“ имаха шанс за гол, но Антонов парира удара. Минута по-късно обаче „болярите“ поведоха в резултата, след чудесно изпълнение на Чавдар Ивайлов от пряк свободен удар.

Двубоят продължи да се развива оспорвано, като в 30-ата минута дунавци имаха шанс да изравнят, но гредата се оказа добър помощник на вратаря на „виолетовите“. Все пак изравняването стана факт в края на полувремето, когато Балджийски, след разбъркване в наказателното поле успя да прати топката в мрежата.

След почивката Красимир Балъков пусна в игра изцяло нов състав, а мачът продължи да бъде с интересни атаки към двете врати. В 85-ата минута Иван Вълчанов стреля от фаул, но Антонов улови. В ответната атака играч на „Дунав“ стреля отблизо опасно, но Христо Иванов блестящо спаси.