„Дунав“ завърши на 13-та позиция след 1:1 с „Черно море“

0
„Дунав“ завърши на 13-та позиция

„Дунав“ завърши на 13-та позиция „редовния“ дял от първенството на Първа лига след равенство 1:1 с „Черно море“ в двубоя на Градския стадион в Русе.

И двете попадения паднаха след спорно отсъдени дузпи, които все пак бяха свирени.

Дунав поведе с гол от дузпа в 20-ата минута. Ковачев изведе Исмаил Иса, той набра скорост, преодоля Пламен Димов, който се хвърли на шпагат. Защитникът закачи леко топката, но и влезе доста остро в краката на нападателя, за което главният съдия Петър Костадинов отсъди дузпа. Васев беше точен от бялата точка и изведе „Дунав“ напред. „Моряците“ изравниха осем минути по-късно, също от дузпа, за нарушение на Исаевски срещу Георги Илиев. Нападателят падна след финт в наказателното поле, реферът се подведе от действията на капитана на гостите и отсъди много спорен наказателен удар. Потърпевшият беше безпогрешен от бялата точка и възстанови равенството.

В 38-ата минута Красимир Станоев реализира прекрасен гол. Той центрира почти на тъч-линията, топката влезе във вратата на „моряците“, но съдията не зачете гола, защото свободният удар бе непряк.

През второто полувреме темпото на игра спадна и до промяна в резултата не се стигна.