Две европейски титли с русенски адрес

0
Две европейски титли

Две европейски титли с русенски адрес завоюваха състезателките от националния отбор на България по борба на първенството на Стария континент в Русия.

В надпреварата в кат. до 57 килограма състезателката на „Юнак Локомотив“ Биляна Дудова надигра безапелационно представителката на домакините Ирина Олгонова и спечели с 6:0 финалния двубой.

Това е втора европейска титла за Биляна, след като преди година в Нови сад също триумфира със златния медал.

Европейска титла спечели и започналата спортния си път в „Юнак Локомотив“ и русенското Спортно училище Тайбе Юсеин. След като на финалите на големите първенства досега все нещо не й достигаше, навръх 27-ия си рожден ден на тепиха в Каспийск Тайбе се „отпуши“ и след драматична, изпълнена с много обрати среща се наложи с 11:8 над представителката на домакините Инна Тражукова.

Така Тайбе подобри класирането си от миналата година, когато взе сребърен медал на шампионата на Стария континент в Нови сад. Златото е първо за нея от световни и европейски първенства при жените, а отличието е вече осмо в кариерата й.