Две шампионски купи спечелиха щангистите на ТСК „Русе“

0
Две шампионски купи спечелиха

Две шампионски купи спечелиха на втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести щангистите от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“.

Те бяха завоювани от кадетките до 17 години и кадетите до 15 години. Към тях възпитаниците на Кръстина и Радослав Атанасови прибавиха още 4 отличия: две купи за второ място спечелиха момичетата и кадетите до 17 години, а трето място заеха кадетките до 15 години и момчетата. Юношите останаха шести в отборната надпревара.  Асен Асенов пък се класира първи в категория до 56 килограма при мъжете.

В основата на доброто класиране в отборното състезание бяха добрите лични резултати на младите русенски спортисти.  При юношите Стилян Гроздев в категория до 69 кг зае второ място, а Меджнун Сабри  зае трето място в категория до 77 кг.

При момичетата Мирена Панева /категория до 40 кг/ и Валя Ахмед /категория до 48 кг/ станаха първи. Виктория Станева също постигна най-високия резултат, но в категория до 53 килограма при кадетките до 15 г.

Първи места при кадетките до 17 години заеха Стелияна Маринова /категория до 53 кг/ и Ивета Иванова /категория + 69 кг/. В същата група, второ място заеха Габриела Тодорова / до 48 кг/ и Преслава Костова /категория до 69 кг/.

Първи при кадетите до 17 години станаха Ангел Русев /категория до 62 кг/ и Кристиян Йорданов /категория до 77 кг/, а Митко Георгиев се класира втори в категория до 69 кг. При момчетата Габриел Георгиев стана трети в категория до 35 кг, а Ерджан Весков стана втори в категория до 40 кг. При кадетите до 15 г. – Веселин Русев и Екрем Шабанов станаха трети съответно в категория до 45 кг. и до 69 кг, Християн Илиев се класира втори в категория до 56 кг.