Двойна победа за „Мерцедес“ на Силвърстоун

0
двойна победа

Отборът на „Мерцедес постигна двойна победа в надпреварата за Голямата награда на Великобритания във Формула 1.

Първи финишира световният шампион Люис Хамилтън, който извъртя 51 обиколки на пистата „Силвърстоун“ за 1:21:27.430 часа, изпреварвайки с малко повече от 16 секунди съотборника си Валтери Ботас, който независимо че стартира от девета позиция, успя да се придвижи до челото на колоната. Третото място на подиума зае Кими Райконен (Ферари). Четирикратният световен шампион Себастиян Фетел (Ферари) спука гума в предпоследната обиколка и завърши седми. Място в зоната на точките намериха още: 4. Макс Ферстапен (Ред Бул); 5. Давид Рикардо (Ред Бул); 6. Нико Хулкнберг (Рено); 7. Себастиян Фетел (Ферари); 8. Естебан Окон (Форс Индия); 9. Себастиян Перец (Форс Индия); 10. Фелипе Маса (Уйлямс).

Трикратният световен шампион стартира от полпозишън и не изпусна водачеството през всичките 51 обиколки, записвайки четвъртата си победа през сезона.

Отборът на „Ферари“ пък преживя пълен провал с гумите. Две обиколки преди края на състезанието Райконен влезе в бокса, буквално преди сликът да се разпадне и това му позволи да се върне трети.

Себастиян Фетел обаче нямаше този късмет, предната му гума буквално изчезна от джантата и четирикратният световен шампион трябваше да се добере до бокса, като направи почти пълна обиколка. След връщането си на трасето германецът все пак някак си успя да финишира седми и по този начин да не позволи на Люис да го изпревари в класирането при пилотите.

Преднината на германеца пред Хамилтън вече е само 1 точка. Фетел продължава да води с актив от 177 точки, следван от британеца със 176, а трети е Валтери Ботас със 154.