„Еспаньол“ препъна „Лудогорец“ в Лига Европа

0
„Еспаньол“ препъна „Лудогорец“

„Еспаньол“ препъна „Лудогорец“, нанасяйки му първо поражение в груповата фаза на Лига Европа.

На стадиона в Разград българският шампион отстъпи с 0:1 и отстъпи на испанците лидерското място в групата. Гола за победата на „Еспаньол“ вкара Виктор Кампусано в 13-ата минута, след груба грешка в защита на Рафаел Форстър.

Испанският отбор проведе отлично двубоя, като надигра тактически тима от Разград, който през по-голямата част от двубоя играеше без ясна идея как да противодейства на предизвикателството. В добавка, Чибота, Вандерсон и Недялков направиха пропуски пред вратата на испанците.

Загубата е първа за Станислав Генчев като наставник на лудогорци. Поражението прекъсна и впечатляващата серия на „Лудогорец“, който беше непобеден в 21 поредни мача във всички турнири.

След този мач „Лудогорец“ вече е втори в групата си с шест точки, „Еспаньол“ излезе начело в класирането със седем.

На 7 ноември двата тима отново се изправят един срещу друг, но в Барселона.