Фантастично! Гришо на полуфинал!

0
Фантастично!

Григор Димитров си направи чудесен подарък за именния ден – чиста победа с 3:0 (6:3,6:2,6:4) над Давид Гофен и място на полуфинала на Откритото първенство на Австралия по тенис.

На „Род Лейвър Арина“ българинът превъзхождаше категорично съперника си, доминираше във всички фази на играта, сломи съпротивата на белгиеца за 2 часа и 12 минути и заслужено стигна до крайния успех, който го изведе до полуфинала на първия за годината турнир от Големия шлем. На него Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Милош Раонич и Рафаел Надал.

Първият сет започна по безупречен начин за Григор и българинът набързо поведе с 3:0 в геймовете, след като проби във втория гейм първото подаване на белгиеца.

Все пак обаче противникът на Димитров се окопити и в петия гейм успя да върне пробива. Той достигна до общо четири шанса да пробие и се възползва от четвъртия след колеблива игра на хасковлията.

Българинът обаче не се предаде и стигна до нов пробив аванс за 5:3. Той достигна до общо четири точки за пробив и след хубаво и дълго разиграване си заслужи пробива.

След това успя да си вземе най-важния гейм – за спечелването на сета, макар че му се наложи да спасява и точка за пробив в него. По този начин поведе със сет.

Вторият сет започна шеметно и двамата си размениха по един пробив. Първо Григор проби, а след това Гофен веднага направи рибрейк.

В третия гейм обаче хасковлията отново дръпна с пробив, след като двойна грешка на белгиеца му даде пореден шанс за пробив. След това българинът бе безупречен при своето подаване, а в седмия гейм достигна и до нов пробив за 5:2. След това родният тенисист затвърди и втория пробив и така увеличи аванса в сетовете на 2:0.

Третият сет Григор изигра много правилно тактически, успя да реализира пробив в седмия гейм, без проблеми затвърди пробива за 5:3, а след това стигна до два мачбола при сервиса на Гофен. С кански мъки обаче белгиецът успя да си вземе подаването. В следващия гейм Григор не сгреши и така спечели и самия мач.

Това е 10-ата поредна победа на Димитров от началото на годината, а резултатът от мачовете му с Гофен набъбна до солидното 4:0.