Франция е новият световен шампион по футбол

0

Франция е новият световен шампион по футбол! Тимът на Дидие Дешан надигра с 4:2 Хърватия в големия финал на стадион “Лужники” в Москва. Толкова резултатен финал не е имало от 1970 г., когато Бразилия побеждава Италия с 4:1.

„Петлите“ откриха головата сметка в 18-ата минута. Гризман центрира, Рафаел Варан скочи за топката, подлъга Манджукич, който злощастно си отбеляза автогол. Любопитното е, че Пол Погба беше в засада и също скочи за топката и останаха съмнения, че влияе на играта.

„Шахматистите“ отговориха доста бързо. В 28-ата френският тим не се справи с изчистването на топката, включилият се Вида чукна към Перишич на границата на наказателното поле, той финтира Канте и шутира силно между куп от тела, пращайки топката в мрежата на Юго Лорис – 1:1.

Гризман изведе французите напред след спорна дузпа  дискусионна дузпа десет минути по-късно. След почивката французите играха по-умно и реализираха два гола чрез Пол Погба (59) и Килиан Мбапе (65). Марио Манджукич за кратко върна надеждите на хърватите в 69-ата минута след безумна грешка на вратаря.

До края на мача хърватските футболисти натиснаха своя съперник, но не стигнаха до по-опасни ситуации с изключение на няколко удара на Ракитич, който стреля извън целта.