Франция излъга Белгия и е на финал!

0
Франция е първият финалист

Франция е първият финалист на Световното първенство по футбол! „Петлите“ надвиха Белгия с минималното 1:0 в полуфиналната среща, играна в Санкт Петербург.

В герой за французите се превърна Самюел Юмтити, който с глава отбеляза единственото попадение в мача в 51-вата минута.

Двата тима направиха равностоен мач с разменено надмощие, като в крайна сметка опитът на „петлите“ надделя и те стигнаха до първия си финал от 2006-а година насам.

Белгийците започнаха по-активно срещата и първият добър шанс се откри пред Еден Азар, който стреля опасно по диагонал, но не намери вратата на съперника. Постепенно възпитаниците на Дидие Дешан изравниха играта и започнаха да доминират, като до края на полувремето най-добрата възможност се откри пред бранителя Бенжамен Павар, но изстрелът му бе отразен от Тибо Куртоа. След почивката „червените дяволи“ отново започнаха по-интензивно, но бяха попарени в 51-вата минута, когато Маруан Фелайни изпусна Самюел Умтити при едно центриране от корнер и защитникът на Барселона се разписа с глава. Играчите на Белгия натиснаха в търсене на изравнителен гол, но французите бяха много добре подредени в защита и рядко позволяваха вратата на Юго Лорис да бъде застрашена. Вратарят на Франция бе на мястото си в 80-ата минута, когато изби топовен изстрел на Аксел Витсел от далечно разстояние.

По този начин Франция достигна първия си финал на Световно първенство от 2006-а година насам, когато загуби от Италия, и общо трети в историята си. „Петлите“ ще се опитат да спечелят втората си световна титла в неделя от 18:00 часа българско време на стадион „Лужники“ срещу Хърватия или Англия, които ще определят втория финалист на Мондиала.