Франция на ¼-финал след 4:3 срещу Аржентина

0
Франция се класира за ¼-финалите

Франция се класира за ¼-финалите на Световното първенство по футбол в Русия след победа над Аржентина с 4:3.

В герой на мача се превърна Килиан Мбапе, който вкара два от головете и спечели дузпата, с която „петлите“ поведоха в резултата в изключително напрегнатия и динамичен мач. 19-годишният Мбапе стана вторият футболист в историята, вкарал два гола на световно първенство в тийнейджърска възраст. Преди него това бе сторил единствено легендата Пеле в далечната 1958 г.

В 7-ата минута Килиан Мбапе направи впечатляващ пробив от собствената си половина и отвя със скоростта си цялата защита на съперника, но бе свален от Хавиер Масчерано и съдията Алиреза Фагани свири наказателен удар за Франция. Антоан Гризман реализира хладнокръвно дузпата в 13-ата минута и Франция поведе с 1:0.

Аржентина успя да изравни резултата в 41-вата минута. Евер Банега подаде към Анхел Ди Мария, който с удар от сериозна дистанция вкара топката във вратата на Уго Лорис за 1:1.

С гол на Габриел Меркадо в 48-ата минута Аржентина излезе напред. С много красив гол на Бенжамен Павар „петлите“ изравниха в 57-ата минута, а само след още 7 минути Килиан Мбапе изведе Франция напред. Центриране отляво внесе смут в наказателното поле на гаучосите, където Мбапе овладя и освобождавайки се от двама бранители прокара топката зад Армани със силен шут.

Съвсем скоро Франция нанесе съкрушителния си удар с четвърти гол. Мълниеносна контраатака, преминала през Погба, Гризман и Жиру изведе Мбапе сам срещу вратаря, който без да се бави покачи на 4:2.

„Гаучосите“ все пак върнаха един гол в 93-тата минута, когато резервата Серхио Агуеро се разписа с глава след центриране на Меси. Голямата звезда на аржентинците Лионел Меси така и не успя да оправдае големите очаквания, които му бяха възлагани и не съумя да поведе тима си към следващата фаза, въпреки че в статистиката зад името му в този мач ще личат две асистенции.