Франция на полуфинал, прекърши Уругвай

0
Франция е първият полуфиналист

Франция е първият полуфиналист на Световното първенство в Русия след победа с 2:0 над Уругвай в двубой, игран в Нижни Новгород.

„Петлите“ поведоха в края на първата част с гол с глава на Рафаел Варан, а в 61-ата Антоан Гризман реализира второ попадение, виновник за което бе вратарят на „урусите“ Муслера. Отличен мач изигра и стражът на французите Юго Лорис, който направи невероятно спасяване в края на първото полувреме.

Началните минути на стадиона в Нижни Новгород очаквано бяха много равностойни, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе превес. Добре организираната и на моменти доста агресивна игра на Уругвай в защита затрудняваше максимално играчите на Дидие Дешан, които рядко стигаха до добри възможности за гол пред противниковата врата. Ключовият момент през първата част дойде в 40-ата минута, когато Антоан Гризман центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на урусите. Там Рафаел Варан се извиси над прекия си пазач и с глава неспасяемо прати топката в долния десен ъгъл на Муслера. Само няколко минути по-късно двукратните световни шампиони имаха невероятна възможност да изравнят. В 43-ата минута Мартин Касарес стреля опасно с глава, но капитанът на Франция Юго Лорис направи феноменално спасяване, отбивайки удара му с една ръка.

След почивката надлъгването между Дидие Дешан и Оскар Табарес продължи с пълна сила. За нещастие на южноамериканците в 61-ата минута стражът на тима Фернандо Муслера допусна нелепа грешка, която доведе до втори гол за „петлите“. Антоан Гризман стреля от границата на наказателното поле, при което опитният вратар на „Галатасарай“ се опита да боксира топката, но вместо това тя влетя във вратата му.

До края на мача не паднаха повече попадения и така Франция се класира за полуфиналите.