Франция не впечатли, но се класира за осминафиналите

0

Отборът на Франция не впечатли, но се класира за осминафиналите на Мондиал 2018, след като победи Перу с 1:0 в мач от група С на Световното първенство по футбол, игран в Екатеринбург. За „петлите“ това бе втори успех в Русия, след като в първия си мач те победиха Австралия с 2:1 и вече няма как да бъдат изместени от едно от първите две места в групата.

Двубоят бе равностоен, като перуанците имаха териториално и игрово предимство през повечето време, но във втора поредна среща не успяха да го материализират и остават без гол на Световното първенство. Французите от своя страна вдигнаха оборотите в един период от първата част и това даде резултат в 34-тата минута, когато Пол Погба намери добре Оливие Жиру в наказателното поле, изстрелът на нападателя на „Челси“ се отби в бранител на Перу и Килиан Мбапе реализира на празна врата.

След почивката южноамериканският тим натисна в търсене на обрат, но така и не успя да го постигне, като най-близо бе да го стори при далечния изстрел на Педро Акино, който срещна гредата и излезе в аут.

В крайна сметка Франция постигна минимален успех и си осигури място в елиминационната фаза, докато след второто си поредно поражение Перу отпадна от Мондиал 2018. В последните мачове от групата във вторник от 17:00 часа Франция среща Дания, а Перу се изправя срещу Австралия.