Франция победи Румъния с 2:1 в първия мач на Евро 2016

0
Евро 2016 Фпанция - Румъния

Домакините спечелиха с 2:1 срещу Румъния във вълнуващ мач, с който първенството беше открито.

Оливие Жиру изведе французите напред в резултата с гол в 58-та минута на двубоя. Румъния изравни с попадение на Богдан Станку в 65-та минута от дузпа. В герой се превърна Димитри Пайе, който вкара победния гол минута преди да изтече редовното време.

Румънците могат да съжаляват за изпуснатата възможност да спечелят точка в първия мач на турнира.

Евро 2016 откриване15-то Европейско първенство по футбол бе официално открито с кратка и не особено впечатляваща церемония на „Стад дьо Франс“ в Париж. Над 550 души, голяма част от които доброволци, взеха участие в представлението, чиято кулминация бе изпълнението на Давид Гета на официалната песен на Евро 2016. Преди това в кратко шоу 25 професионални актьори и над 500 доброволци показаха най-доброто от богатата френска култура. Цялото действие се развиваше под огромно платно, което бе стилизирано във формата на типична френска градина, а по средата стоеше въртележка. В кулминацията на церемонията заслуженото бе отдадено и на главната тема през следващия месец – Цар Футбол, а голям макет на Айфеловата кула се издигна над терена.