Френските „петли“ „окълваха“ Исландия на „Стад дьо Франс“

0
Френските „петли“

На „Стад дьо Франс“ в Париж исландците, които бяха приятната изненада на турнира, излязоха за най-важния мач в историята си, след като шокираха всички с представянето си по френските терени до този момент и стигнаха до най-добрите 8 в Европа,  но бяха попарени от безкомпромисните домакини.

Френските „петли“Оливие Жиру откри резултата в 12-та минута след добро извеждащо подаване на Блез Матуиди, а в 20-та минута Пол Погба покачи на 2:0 с глава след центриране от корнер на Антоан Гризман.

„Петлите“ решиха всичко в двубоя с нови два бързи гола точно преди почивката, като този път точни бяха Димитри Пайе и Гризман, който поведе в голмайсторската листа на турнира с 4 попадения.

Френските „петли“Гордите исландци показаха характер през втората част и успяха да зарадват своите фенове с два гола, дело на Сигторсон и Бярнасон, които се разписаха в 56-та и 84-та минута.

Между двата гола на северняците, втория си гол в мача отбеляза Жиру, този път след подаване на Пайе.

Френските „петли“По този начин домакините от Франция продължиха похода си към европейската титла и ще се изправят срещу световния шампион Германия на 7 юли в Марсилия в спор за място на финала. В другия полуфинал, ден по-рано, ще се срещнат Португалия и Уелс.