Георги Василев и Стефан Добрев спечелиха рали „Стари столици“

0
Георги Василев и Стефан Добрев

Екипажът на „Дианел рейсинг“ Георги Василев и Стефан Добрев с Мицубиши Лансер Ево 9 спечели рали „Стари столици“, което се проведе през уикенда в Шумен.

Дъжд и мокра настилка съпроводиха цялото рали „Стари столици“. Още в първия етап, иначе асфалтовото състезание, мина през 500-метрова отсечка с макадам, която допълнително изпита уменията на шофьорите. Състезанието влезе и в центъра на града, като състезателите се бореха с часовника на техничното трасе на пл. България.

След 9-те етапа на първо място излезе екипажът на “Дианел рейсинг” Георги Василев и Стефан Добрев с Мицубиши Лансер.

Втори на почетната стълбичка се качи тандемът Тихомир Стратиев и Добрин Борисов с Пежо 208 R2 от АСК Марина моторспорт.

Екипът стана и тазгодишен шампион на България на рали. Те водеха във временното класиране преди „Стари столици“, като единствено Григор Григоров и Дани Миленков от „Григоров Рейсинг Тим“ можеха да застрашат първото им място. Те обаче отпаднаха  от състезанието в събота и така титлата отиде при Стратиев/Борисов.

Състезателите на АСК Мегапорт Игнат Исаев и Теодоси Димитров останаха трети със своя Ситроен DS3.