Германия на полуфинал след драма с 18 дузпи

0
18 дузпи

На стадиона в Бордо двата отбора изпълниха общо 18 дузпи, пропуснаха цели седем от тях, а бундестимът излезе победител в голямото надлъгване след 6:5.

Успехът на Бундестима е исторически, след като отборът за първи път побеждава Скуадра Адзура на голям турнир. Досега в осем срещи италианците бяха побеждавали четири пъти немците на световни и европейски шампионати и също толкова срещи бяха завършили наравно.

Германия поведе с гол на Месут Йозил в 65-ата минута. Преди това Швайнщайгер вкара гол с глава в 27-ата минута, но извърши нарушение срещу Матия Де Шильо в опита си да се позиционира и попадението бе отменено.

В 77-ата минута Италия Жером Боатенг игра с ръка в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа. Леонардо Бонучи бе хладнокръвен и не даде шансове на Мануел Нойер.

18 дузпиПри дузпите драмата стигна висини. Първият пропуск дойде при изпълнението на третата дузпа, когато появилият се в игра в 120-ата минута Симоне Дзадза направи десетки малки крачки преди да стреля високо над гредата. След него и Томас Мюлер сбърка, позволявайки на Буфон да спаси. Месут Йозил пропусна втора дузпа в във втори пореден мач, удряйки гредата при резултат 2:1 за италианците. Пеле можеше да нанесе решаващ удар от бялата точка, но показа неуважение и сам попадна в капана. Нападателят се заигра с Нойер, показвайки му, че ще копне топката в средата. Вместо това стреля по земя покрай гредата в аут, а германският страж беше покрил ъгъла. Голмайсторът от редовното време Бонучи също изпусна, за да даде шанс на Швайнщайгер да вкара победна дузпа. Вместо това опитният халф шутира над гредата и след десет изпълнени дузпи резултатът беше 2:2. Резервните изпълнители на дузпи бяха безгрешни до фаталния 17-и удар, когато Дармиан беше надхитрен от Нойер. При следващото изпълнение младокът Йонас Хектор имаше късмет и успя да мушне топката под плонжа на Буфон за крайното 6:5.

Мачът в Бордо започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичната атака в Бангладеш, при която загинаха италиански граждани.

Световните шампиони очакват победителя от мача между Франция и Исландия в спор за място на финала. В другия полуфинал ще се срещнат Португалия и Уелс.