Германия нокаутира Португалия, САЩ взе реванш от Гана, „падна“ и първото реми

0

germany_portugaal03Хеттрик вкара Томас Мюлер (12-дузпа, 45, 78), а веднъж беше точен Матс Хюмелс в 32-ата минута.

Суперзвездата на португалците Кристиано Роналдо изигра слаб мач при завръщането си след лечение на контузия, но това не беше единственият проблем за селекционера Пауло Бенто. В 37-ата минута Пепе си изпроси по глупав начин червен картон, като първо удари през лицето Мюлер, а след това тръгна да го провокира. Бенто може да се ядосва и на Нани, който пропиля две изгодни положения за тима си.

usa_gana01В другата среща от групата САЩ надви Гана с 2:1 и взеха сладък реванш от „черните звезди“, които в предишните две срещи на световни финали през 2006 и 2010 година, излизаха крайни победители.

Двубоят ще се запомни с най-бързия гол, отбелязан до този момент на турнира. Клинт Демпси даде преднина на своя тим още в 32-ата секунда. Попадението на американеца е петото най-бързо на световни финали до този момент. Ганайците успяха да се върнат в мача едва осем минути преди края с попадение на Андре Аю, но три по-късно резервата Джон Брукс сложи точка на спора.

iran_nigeria01Иран и Нигерия фиксираха първото реми и първия мач без голове на Мондиала, завършвайки 0:0 в мач от група „F”. Тази среща – 13-а от началото на Световното първенство, се оказа и най-слабата като качество до момента. Нулевото равенство в мача е напълно справедливо. Двата отбора нямат победа на световни финали от 1998 година насам.