Германия разплака Бразилия за 8-ия си финал

0

Germany-Brazil05Германската фиеста започна в 11-та минута, след като Томас Мюлер беше оставен непокрит и отбеляза за 1:0 след изпълнение на корнер. Големият резил на 5-кратните световни шампиони започна 12 минути по-късно, когато само в рамките на 6 минути трябваше още четири пъти да започват играта от центъра.

Germany-Brazil06В 23-та минута Мирослав Клозе записа името си със златни букви в историята, след като отбеляза втори гол за Германия. Той задмина бразилеца Роналдо, след като отбеляза 16-я си гол на световно първенство, с което оглави вечната голмайсторска листа. Минута по-късно Тони Кроос направи резултата класически 3:0, отново той добави четвъртото попадение за Германия 60 секунди по-късно.

Germany-Brazil07До 29-та минута Германия водеше с 5:0, след като Кедира също успя да се разпише. Шурле отбеляза шестият гол за Германия в 68-та минута, с което Бразилия официално записа исторически погром. До този момент Селесао не бяха получавали шест гола в официален двубой. Срамът обаче не свърши и в 78-та минута Германия отбеляза седмия си гол, като отново Шурле се разписа. Минута преди края на двубоя Йозил бе изведен „очи в очи“ с Жулио Сезар, но пропусна да реализира, при ответната атака Оскар вкара почетния гол за домакините.

Germany-Brazil04Това е осми финал за Германия на световно първенство, където селекцията на Йоахим Льов ще срещне победителя от двубоя между Аржентина и Холандия.

Germany-Brazil02Освен най-голямото унижение във футболната им история, германците нанесоха още няколко удара на „селесао“ – вече имат един финал повече от Бразилия, а Мирослав Клозе задмина иконата Роналдо и се превърна в голмайстор на всички времена на Световно първенство с 16 гола.