Германия започна със загуба защитата на световната си титла

0

Отборът на Германия започна със загуба защитата на световната си титла. Шампионите бяха победени от Мексико с 1:0 в мач от група F, пред препълнените трибуни на стадион „Лужники“ в Москва.

Тимът на Йоаким Льов се представи слабо в началото на защитата на титлата си, докато мексиканците показаха много борбеност и надиграха тактически съперника си, за да стигнат заслужено до успех. През първата част играчите на Бундестима държаха повече топката, но „ацтеките“ бяха много опасна на контраатака. След няколко пропуснати чисти положения, Ървинг Лосано даде преднина на Мексико в 35-ата минута с точен изстрел от близко разстояние. След почивката мексиканците се прибраха в своята половина, но се защитаваха умело и не дадоха много шансове на съперника си. Все пак Германия имаше няколко възможности да изравни, но Марио Гомес, Марко Ройс и Юлиан Бранд ги пропуснаха. В крайна сметка двубоят завърши 1:0 и Мексико записа престижна победа на старта на Световното първенство, докато Германия ще търси реванш срещу Швеция и Южна Корея в останалите си два мача от груповата фаза.