Голове в добавеното време донесоха победа на Бразилия

0
в добавеното време

С два гола в добавеното време Бразилия взе първа победа на Световното първенство след драматичен успех с 2:0 над Коста Рика в група „Е“.

Коутиньо се разписа във втората минута на добавеното време, след като Роберто Фирмино спечели топката във въздуха и халфът нямаше как да пропусне от пет метра. Вторият гол, дело на Неймар, падна в седмата минута на продължението.

Четвърт час преди края съдията Бьорн Кайперс първоначално отсъди дузпа за бразилците, но после я отмени, считайки че Неймар не е бил фаулиран.

Така след двата мача съставът, воден от Тите, има четири точки и направи решителна крачка към класиране на осминафиналите. Коста Рика пък остава без точка и е много близо до отпадане от Мондиал 2018.