Горчив дебют на Людмил Киров, „Дунав“ се „самонаби“ в Коматево

0
горчив дебют

Людмил Киров записа горчив дебют на кормилото на „Дунав“. „Светлосините“ се „самонабиха“ при гостуването си на „Ботев“ (Пд) на стадиона в Коматево в мач от 11-ия кръг на първенството в Първа лига.

Груба грешка на вратаря Станислав Антонов и автогол на Петър Пасев бяха в основата на обрата на развоя на двубоя, завършил с изразителен успех на „канарчетата“.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Балджийски нанесе тежък удар от дистанция, но Кайзер успя да избие.

Шест минути по-късно дунавци поведоха в резултата. Балджийски изпълни ъглов удар, Патев стреля с глава, топката се отби от гредата и стигна до Ахмедов, който от непосредствена близост я прати в мрежата на Кайзер за 0:1.

Груба грешка на вратаря Станислав Антонов 12 минути по-късно позволи на „канарчетата“ да изравнят. Афонсо нахлу отляво и пусна пас към непокрития Вутов, който стреля, Антонов изпусна топката и Стивън Петков се разписа отблизо.

В 35-ата минута домакините поведоха след автогол на Петър Патев, който вместо да изчисти центрираната от Неделев топка с глава я прати в мрежата на „Дунав“.

Три минути по-късно дунавци имаха възможност да възстановят равенството след хубав пробив на Светослав Ковачев, но Кайзер успя да избие топката.

В 70-ата минута „Ботев“ направи пълен обрат, след попадение на Кристиан Димитров с глава, след центриране на Неделев от корнер.

Последния гол  двубоя падна в 79-ата минута. Балтанов надскочи Попадийн и реализира с глава, след като засече центриране на Джонатан Соуза.

В 86-ата минута влезлият като резерва Исмаил Иса можеше да направи загубата на „Дунав“ по-почетна, но нападателят не можа да прати топката в опразнената врата на домакините.

След тази изразителен успех, „канарчетата“ са на петото място във временното класиране в Първа лига с актив от 17 точки, колкото има и четвъртият „Берое“. „Дунав“ пък е 12-ти с едва осем.