Григор Димитров достигна четвъртфинал в Акапулко след драматичен обрат

0

Григор Димитров се класира на четвъртфинал на тенис турнира в Акапулко, след като се наложи в драматичен двубой срещу Адриан Манарино с 6:7 6:2 7:6. Димитров дори спаси два мачбола, за да стигне до обрат в срещата, продължила близо 3 часа.

Двубоят премина през много обрати, като Димитров имаше проблеми в първия сет, загубен драматично, игра силно във втория и допусна необясним спад в третия. Допусна много двойни грешки и реализира само един ас.

Световният №22 пръв проби в първия сет, но допусна моментален рибрейк и впоследствие отстъпи в равностоен тайбрек. Във втория сет бързо се откъсна в резултата и не допусна изненади.  В третия поведе с 4-1 гейма и два пробива на сметката си, но когато краят изглеждаше близо, българинът допусна изравняване. При пасив от 4-5 най-добрият ни тенисист спаси и два поредни мачбола, но в решителния тайбрек бе по-добър.

На 1/4-финалите Григор ще се изправи срещу победителя от двубоя между Стан Вавринка и Педро Мартинес.