Григор Димитров на ¼- финал в Бризбейн

0

Първият сет бе спечелен от Троицки със 7:5, но Григор се върна в мача след тайбрек във втория.

Решителната трета част стартира с маратонски сервис гейм на Троицки, в който Григор на цели пет пъти стигаше до равенство, но така и не си осигури точка за пробив.

Това обаче стана в следващия сервис гейм на сърбина като преди това Димитров се погрижи да изравни за 1:1. Гришо успя да поведе с 40:30 в подаването на съперника си, който с две точки в своя полза заличи опасността и имаше предимство. Българинът обаче стигна до ново равенство, а последвалото разиграване бе истинско зрелище. Двамата се оказаха на мрежата, а мощен удар на Троицки бе отразен с елегантно прехвърляне на Димитров, който в крайна сметка стигна до нов брейкбол. След две разигравания хасковлията стигна до пробива за 2:1.

Пробивът бе затвърден за 3:1, а при 3:2 последва тежък сервис гейм за Димитров, в който той трябваше да спасява шанс за връщане на пробива. Концентрацията на българина обаче бе на нужното ниво и той се измъкна от ситуацията, за да поведе с 4:2, след което взе следващите два гейма за 6:2, а с това и мача с 2:1 сета.

На ¼-финала най вероятно Гришо ще се изправи срещу Роджър Федерер, който по-късно ще срещне Тобиас Камке.