Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите в Торонто

0
защитата на титлата

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Торонто с награден фонд 5.315 милиона долара, след загуба 2:6, 2:6 от Кевин Андерсън (Република Южна Африка).

203-сантиметровият южноафриканец, който е финалист от „Уимбълдън“ тази година, доминираше изцяло в срещата, която продължи само 66 минути. След 2:1 за Димитров в първия сет Андерсън спечели седем поредни гейма, за да затвори първата част с 6:2 и да поведе с 2:0 във втората.

Димитров не стигна до нито една възможност за пробив в срещата, а Андерсън приключи двубоя с 12 аса.

Все пак хасковлията подобри представянето си от миналата година, когато отпадна в третия кръг. Сега му предстои тежко изпитание, като следващата седмица трябва да защитава титлата си от мастърса в Синсинати.

Българският тенсиист заработи 180 точки за световната ранглиста и 128050 долара от наградния фонд. Той прекъсна серията си от пет поредни успеха срещу Андерсън, който пък записа едва втори успех срещу българина от осем мача.