Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Барселона

0
Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 след загуба с 3:6, 6:7(4) от испанеца Пабло Кареньо.

Първият сет бе изпълнен с пробиви, като представителят на домакините успя да вземе на два пъти подаването си и завърши сета с три поредни гейма в своя полза.

Във втората част нямаше нито един пробив и се стигна до тайбрек, в който Кареньо Буста бе по-стабилен.

На полуфинала испанецът ще срещне 19-годишния гръцки тенисист Стефанос Циципас, който поднесе другата голяма изненада на турнира. Заемащият 63-то място в световната ранглиста грък се класира за полуфиналите след победа над поставения под номер 3 в схемата Доминик Тийм от Австрия с 6-3, 6-2 в мач, продължил само 80 минути.