Григор Димитров стартира с победа в Мелбърн

0
Снимка: Архив

Само за час и 8 минути Григор Димитров победи с 6:3, 6:3 австралиеца Андрю Харис с Андрю Харис с 6:3, 6:3 в мач от втория на турнира „Мъри Ривър оупън“ от сериите АТП 250, който се провежда в Мелбърн.

Това бе първи мач за българина, който е втори поставен в схемата. Надпреварата в Мелбърн се играе на кортовете на Australian Open и е подгрящата преди първия турнир от Големия шлем за сезона, който започва през следващата седмица.

С изключение на шестия гейм в първия сет, в който допусна две двойни грешки и загуби подаването си, Димитров контролираше събитията на корта през останалото време и напълно заслужено се поздрави с крайния успех. Българинът приключи срещата с 8 аса и 6 двойни грешки, направи по 24 печеливши удара и непредизвикани грешки.